0

Anneler Günü Özel - Canım Annem Pembe Menekşe Tasarım

99,00 TL
KDV Dahildir
İstanbul içi aynı gün hızlı, İstanbul dışı kargolu teslimat
Aradığın konuma ait bir sonuç bulunamadı.

 Ölçüleri: 12 x 12 cm
Yaklaşık Toplam Yükseklik: 15 cm

Görür görmez bizi çocukluğumuza götüren, annelerimizin, anneannelerimizin evlerinde, cam kenarlarında ya da bahçelerde sıra sıra dizili olan bir bitki türüdür menekşe...

Menekşe, tıpkı adı gibi menekşegiller familyasının üyelerinden biri. Genellikle mora çalan ve yine adını verdiği "menekşe rengi" çiçekleriyle tanınsa da aslında yüzlerce menekşe çeşidi bulunuyor.

Otsu bir bitki olmasına rağmen çok yıllık da olduğundan iyi bakıldığında ya da yetişmesi için uygun şartlar sağlandığında uzun yıllar hayatta kalabiliyor. Menekşe, uygun koşullarda doğada kendiliğinden yetişebildiği gibi saksı bitkisi olarak evlerde, bahçe ve balkonlarda da kendine çok sık yer bulan süs bitkileri arasında.

Bolca çiçek veren bu bitki, asimetrik görüntüleriyle dikkat çeken menekşe çiçekleri ve kalp şeklindeki yapraklarıyla kolayca tanınan çiçekler arasında yer alıyor. Akdeniz ülkelerinde, Kafkaslar ve Balkanlar'da kendine bolca yetişme alanı bulan menekşe, ülkemizde de hemen her yerde yetişiyor.

Kokusuna gelince, hafif ve hoş bir kokusu bulunan menekşe çiçeğinin bazı türlerinde koku daha has hissedildiğinden bu türler kokusuz menekşe olarak da anılıyor.Yorumlar

Anneler Günü Özel - Canım Annem Pembe Menekşe Tasarım Benzer Ürünler

eticaret yazılımı