0

Anneler Günü Özel Marineris Serisi - Gerbera Tasarım

249,00 TL
KDV Dahildir
Yalnızca İstanbul içine aynı gün hızlı teslimat
Aradığın konuma ait bir sonuç bulunamadı.
Bu ürün sadece İstanbul'da bazı bölgelere sipariş verilebilmektedir.

 Gerbera çiçeği iyimserliğin simgesidir. Sağlık ve Mutluluk anlamını taşır. Gerbera çiçeği çeşitli renklerden oluşan son derece gösterişli güzellikte olan büyük papatyalara verilen isimdir. Gerbera çiçeği Asya ve Afrika’ nın sıcak bölgelerinde yetişen uzun ömürlü otsu bir bitkidir.

Gerçek toprakta yetişmesi bu çiçeğin ömrünü uzatan en önemli faktördür. Aynı zamanda güneş isteği çok fazla olan bir çiçek türüdür. Toprak seçerken suyu iyi süzen bir toprak olmasına dikkat edilmelidir. Toprak kurumadan su verilmemeli çünkü kökü ıslak toprakta kolayca çürür. Toprağın kurumasından kasıt, kupkuru olması değil suyu emmesi, ıslaklığı gitmesidir.

Eğer bu çiçek ev ortamında bir saksı içerisinde yetiştirilecekse, iyi güneş alan bir yerde olmalıdır. Gerbera çiçeği için 18-20 cm derinliğinde saksılar tercih edilmelidir. ayrıca toprak kapasitesi 4 litre kadar olmalıdır. Vazoda yetiştirilecekse, çiçeği köke yakın büyüyen yapraklarının dibinden koparıp, sapı yapraktan ayırınca, çiçeği vazoya koymadan önce sapın dibini kesmek gerekmektedir. Bunun nedeni ise, suyu rahat bir şekilde emebilmesini sağlamaktadır.

Bakım kartıyla birlikte gönderilir.Yorumlar

Anneler Günü Özel Marineris Serisi - Gerbera Tasarım Benzer Ürünler

eticaret yazılımı