0

Ayıcıklı Antoryum - Flamingo çiçeği

269,10 TL
Ürün Kodu: kcm90612100
KDV Dahildir
Yalnızca İstanbul içine aynı gün hızlı teslimat
Aradığın konuma ait bir sonuç bulunamadı.
Bu ürün sadece İstanbul'da bazı bölgelere sipariş verilebilmektedir.

 ANTHURIUM (ANTORYUM)(FLAMİNGO ÇİÇEĞİ):

Bakımı oldukça kolaydır. Gerekli sıcaklık koşulları sağlandığı takdirde tüm yıl boyunca çiçek açabilir. Evlerinizi, ofislerinizi süs bitkileri ile canlandırmayı seviyorsanız sizin için çok iyi bir alternatif olacak niteliktedir.

Ana vatanı Orta ve Güney Amerika’nın yağmur ormanlarıdır. Yani tropikal bir bitkidir.

İç mekân bir bitkidir. Neredeyse tüm mevsimlerde çiçek açabilen Antoryum uzun ömürlü bir bitkidir.

Antoryum çiçeği direkt olarak gün ışığına maruz bırakılmamalıdır. Aksi takdirde güneş ışığına yönelim ve şekil bozuklukları ortaya çıkabilir. Bunun yerine güneş aldığı tarafın sürekli değiştirilmesi ve homojen büyümesi sağlanmalıdır. Antoryum rüzgâr seven bir bitki değildir, bu nedenle balkonlarda ve açık alan da yetiştirilmesi özellikle esinti olan bölgelerde çiçek oluşumuna ve büyümesine zarar verir. Antoryum daha çok evlerde, ofislerde yani iç mekânlarda yetiştirilmesi uygun bir çiçektir.

Sulama yaparken önce bitkinin ne kadar su istediğini anlamalısınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey parmak ucu kontrolü. Bitki toprağı kuru ise sulama yapınız. Fazla sulamadan kaçınınız. Gereğinden fazla su bitki köklerini çürütür hatta gövde çürüklüğüne dahi sebep olur. Tabağında çok uzun süre su bekletilmemesi gereklidir. Antoryumun yeniliğini ve tazeliğini koruyabilmesi adına kurumuş ve sağlıksız çiçeklerinin mutlaka budanması gereklidir. Kesilen bölgeden çiçeğe hava akımının girmemesi adına taze kesikler mutlaka belli bir süre kapatılmalıdır. Bu kapatma işlemini bir parça vazelin ile yapabilirsiniz.Yorumlar

Ayıcıklı Antoryum - Flamingo çiçeği Benzer Ürünler

eticaret yazılımı